1. Į Mokyklą priimami mokiniai pagal Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nustatytą aptarnavimo teritoriją. Tėvams (globėjams, rūpintojams) ir vaikui pageidaujant mokytis kitoje, savivaldybės nepriskirtoje mokykloje ar gretimos savivaldybės atitinkamojoje bendrojo lavinimo mokykloje, vaikas priimamas tuo atveju, jei joje yra laisvų vietų;


2. Per mokslo metus mokiniai priimami į laisvas vietas esančiuose klasių komplektuose;


3. Jei į Mokyklą priimti visi norintys, jos aptarnavimo teritorijoje gyvenantys vaikai, o į likusias laisvas vietas yra daugiau prašymų, nei galima priimti, pirmiausia priimami:


           3.1. vaikai, kurių broliai ir seserys prašymo pateikimo metu jau mokosi Mokykloje;


           3.2. vaikai, kurių tėvai dirba Mokyklos aptarnaujamoje teritorijoje;


           3.3. vaikai, turintys aukštesnius mokymosi pasiekimus;


           3.4. jei norinčiųjų mokytis pagal vidurinio ugdymo programą yra daugiau nei laisvų mokymosi vietų, pirmumo tvarka priimami asmenys atsižvelgiant į jų pageidavimą tęsti dalykų, dalykų modulių, kurie buvo pradėti mokytis pagal pagrindinio ugdimo programos II dalį, mokymąsi pagal vidurinio ugdymo programą; mokymosi pasiekimus (pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo įvertinimus, metinius įvertinimus, atliktus projektinius darbus, mokinio sukauptą darbų aplinką ir kt.).


4. Mokytis pagal pradinio ugdymo programą priimamas vaikas, kuriam kalendoriniais metais sueina 7 metai (atskiru atveju - jeigu jis yra pakankamai šiai programai subrendęs). Tėvai (globėjai, rūpintojai) Mokyklai pateikia prašymą, vaiko gimimo liudijimo originalą ir kopiją, vaiko sveikatos raidos istoriją;


5. Tėvai, ketinantys leisti vaiką į Mokyklą mokytis pagal pradinio ugdymo programą nuo 6 metų, turi pateikti prašymą, vaiko gimimo liudijimo originalą ir kopiją, brandumą mokyklai patvirtinančią rekomendaciją. Jeigu vaikas lankė ugdymo įstaigą – rekomendaciją išduoda ikimokyklinio ugdymo įstaiga. Jeigu vaikas buvo ugdomas namuose, brandumo mokyklai vertinimą atlieka Mokyklos pradinio ugdymo grupės mokytojas. Iškilus neaiškumams dėl vaiko įvertinimo, vaiko brandumą mokyklai nustato Mokyklos specialiojo ugdymo komisija arba Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Pedagoginės psichologinės tarnybos (toliau – Pedagoginė psichologinė tarnyba) specialistai.


6. Specialiųjų poreikių vaikai ugdytis kartu su kitais vaikais  visiškos integracijos forma  į Mokyklą priimami pateikus pažymą apie mokymosi rezultatus ir Pedagoginės psichologinės tarnybos išvadas apie vaiko raidos (vystymosi) sutrikimus;


7. Mokinys, nebaigęs pradinio ar pagrindinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikus tėvui (globėjui, rūpintojui) Mokyklos direktoriui prašymą ir pažymą apie jo mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje;


8. Užsienyje mokęsis


mokinys ir ketinantis tęsti mokymąsi pagal pradinio ugdymo programą priimamas mokytis bendra tvarka, o neturintis mokymosi pasiekimų dokumento – Mokyklai įvertinus jo mokymosi pasiekimus.


Prašymų registravimo tvarka ir priėmimo įforminimas:


1. Prašymą už vaiką iki 14 metų pateikia vienas iš tėvų (globėjų, rūpintojų), o nuo 14 metų – gali ir pats vaikas, turintis vieno iš tėvų (globėjų, rūpintojų) raštišką sutikimą.


2. Asmuo, pageidaujantis pradėti mokytis pagal pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą, prie prašymo prideda įgyto išsilavinimo pažymėjimą; pageidaujantis tęsti mokymąsi – mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.


3. Asmens priėmimas mokytis pagal pradinio ugdymo programą įforminamas mokymo sutartimi. Mokymo sutartyje aptariami Mokyklos ir asmens, jo tėvų (globėjų, rūpintojų) įsipareigojimai, jų nevykdymo pasekmės.


Dabar naršo

Dabar svetainėje 24 svečiai (-ių) ir narių nėra

Straipsnių peržiūrėjimai
536341