MOKSLEIVIŲ ELGESIO TAISYKLĖS

1.     Mokinys stropiai ir sąžiningai mokosi, aktyviai dirba pamokoje, netrukdo savo netinkamu elgesiu mokytojui ir draugams.

2.     Mokinys ateina į mokyklą tvarkingai, švariai ir kukliai apsirengęs.

3.     Nuskambėjus skambučiui mokinys būna klasėje, savo darbo vietoje, ruošiasi pamokai. Nevėluoja.

4.     Esant laisvai pamokai laikosi tylos. Turiningai praleidžia laisvą pamoką informaciniame centre.

5.     Iš darbo patalpos išeina tik leidus mokytojui. Pertraukų metu išeina iš klasės, išvėdina ją. Esant geram orui, būna kieme. Tualetas – ne darbo ir poilsio kambarys.

6.     Laikosi budinčiųjų nurodymų. Nesityčioja ir neskriaudžia už save silpnesnių mokinių.

7.     Mokiniui draudžiama rūkyti, vartoti alkoholį, narkotines medžiagas, keiktis, vagiliauti.

8.     Valgykloje būk kantrus, stovėk eilutėje, nesigrūsk, aptarnaus greičiau.

9.     Mokinys tausoja mokyklos turtą, taupo elektros energiją, vandenį, šilumą. Sugadinęs inventorių, mokinys savo lėšomis jį suremontuoja arba pinigus už padarytą žalą įneša į mokyklos kasą.

10.                               Saugoja savo ir kitų daiktus, laikosi tvarkos koridoriuose, klasėse ir rūbinėje.

11.                               Pavyzdingai elgiasi mokykloje, namie, gatvėje. Visada duoda kelia ir užleidžia vietą vyresniems. Laikosi saugaus eismo taisyklių.

12.                               Mokyklos žalias plotas – visų rūpestis. Prižiūrėkim jį. Tausokim želdinius.

13.                               Pamokų metu draudžiama naudotis mobiliaisiais telefonais, žaisti azartinius žaidimus, kramtyti gumą.

Kai mokinys pavyzdingai laikosi moksleivio elgesio taisyklių:

-         klasės auklėtojas pareiškia padėką moksleiviui bei jo tėvams.

Kai mokinys nesilaiko moksleivio elgesio taisyklių:

-         klasės auklėtojas informuoja apie tai mokinio tėvus;

-         mokinio tėvai kviečiami į mokyklą kartu su pedagogais aptarti mokinio elgesio;

-         mokinio elgesys svarstomas Pedagogų tarybos posėdyje.

Direktoriaus įsakymu:

-         už pamokų praleidinėjimą be pateisinamos priežasties, nuolatinį vėlavimą į pamokas, grubius moksleivio taisyklių pažeidimus gali būti pareikšta pastaba, įspėjimas, papeikimas;

-         ypatingais atvejais (sunkus nusikaltimas, piktybinis moksleivių elgesio taisyklių laužymas) moksleivis šalinamas iš mokyklos. Direktorius apie moksleivio šalinimą informuoja savivaldybės Vaikų teisių apsaugos tarnybą.

Mandagumas ir pagarba, “ačiū” ir “atsiprašau”, truputis savitarpio supratimo tebūna mūsų kasdienio bendravimo norma.

31. Mokinių pareigos ir atsakomybė:

-         32.1. mokytis pagal privalomojo švietimo programas iki šešiolikos metų;

-         32.2. laikytis mokymo sutartyje numatytų sąlygų, Mokyklos tvarką reglamentuojančių dokumentų reikalavimų;

-         32.3. stropiai mokytis pagal savo gebėjimus, gerbti mokytojus ir kitus Mokyklos bendruomenės narius;

-         32.4. dalyvauti Mokykloje organizuojamuose pasiekimų patikrinimuose, sąžiningai atliekant skirtas užduotis;

-         32.5. atstovauti Mokyklai miesto, respublikiniuose, tarptautiniuose renginiuose – konkursuose, olimpiadose, šventėse;

-         32.6. laikytis žmonių bendrabūvio normų;

-         32.7. vykdyti Švietimo įstatyme, Mokyklos nuostatuose, darbo tvarkos taisyklėse numatytas mokinio pareigas;

-         32.8. atsakyti teisės aktų nustatyta tvarka už tinkamą mokinio pareigų vykdymą.