2020 m. kovo 3 d. Kauno tautinės kultūros centre vyko Respublikinis kūrybinis etnografinės kraštotyros mokinių konkursas „Jei prakalbėtų, daug pasakytų...“, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai. Bazilionų mokyklos 5 klasės mokiniai Simas ir Gustė Papreckiai rodė stebuklingą fotografo lagaminą, skirtą paruošti fotojuosteles ryškinimui. Šis labai retas eksponatas, pirmojo Bazilionų fotografo žydo Augusto Špenglerio rankų darbo kūrinys. Dabar lagaminas priklauso Labinų šeimai. Gustė ir Simas pristatė Bazilionų mokyklos leidžiamą istorijos ir kultūros žurnalą PADUBYSIO KRONIKOS ir pagrindinį šaltinį, mokytojos Jūratės Formanskės straipsnį „Ką įamžino Genovaitės ir Vytauto Labinų fotografijos?“. Sveikiname pranešėjus, kuriems komisija negailėjo gerų žodžių, linkėjo giliau pažinti dar nuodugniai netyrinėtą fotografijos istoriją ir atvykti kitais metais.

Kelionėje į Kauną Gustę ir Simą lydėjo šauni šeštokų palaikymo komanda. Aplankėme Kauno pilies Vyčio skulptūrą „Laisvės karys“, miesto širdį senamiestyje - Kauno Rotušės aikštę, pirmojo Kauno burmistro Jono Vileišio skulptūrą.
                                                                                                                                                                          Laima Perminienė

4 1K    9K