2016 metų gegužės 24 dieną IV gimnazinės klasės mokiniai ir jų klasės vadovė Jūratė Formanskė dr.Aldonos Vasiliauskienės vardo klasėje laukė kasmetinės netradicinės pamokos, kurią abiturientams veda dr.Aldona Vasiliauskienė. Viešnia į pamoką drauge pasikvietė vienuolius bazilijonus, prof. Vyt.Rimkų su žmona Česlava, dr.I.Ramaneckienę bei kitus mokyklos svečius.

Dr.Aldona Vasiliauskienė buvo maloniai nustebinta tuo, ką išvydo atvykusi. Klasė jau papuošta buvusio abituriento H.Gudelio vitražu, vaizduojančiu prie mokyklos esantį vienuolių bazilijonų ordinui skirtą paminklą. Šiais metais – dar viena abiturientų dovana dr.A.Vasiliauskienės vardo klasei – Gretos Baniulytės piešinys ant stiklo „Draugystės medis“. Greta ir jos dailės mokytoja L.Perminienė papasakojo apie piešinio idėjos atsiradimą ir jo pripažinimą.

„Draugystės medis“ simbolizuoja Gyvybės medį, kuriame susijungia dvi draugiškos tautos – lietuviai bazilioniškiai ir ukrainiečiai vienuoliai bazilijonai. 15 metų besitęsiančią draugystę simbolizuoja penkiolika varpelių piešinio viršuje.

Dr.Aldona Vasiliauskienė ir svečiai bazilijonai pabendravo su abiturientais bei jų klasės vadove, pasiteiravo apie pasirengimą egzaminams, palinkėjo pasitikėjimo savimi, sėkmingo tolimesnio kelio pasirinkimo. Viešnia įteikė dovanėlių mokiniams, o J.Formanskei – rankų darbo angeliukų, palinkėdama, kad jie saugotų abiturientus ir klasės vadovę ateityje, padėtų mokiniams sėkmingai išlaikyti brandos egzaminus.

J.Formanskė viešniai taip pat įteikė dovanėlių. Dr.A.Vasiliauskienė buvo maloniai sužavėta G.Baniulytės piešiniu ant stiklo ir merginai atsidėkojo dovanėlėmis. Pabendravę tarpusavyje, apžvelgę dr.A.Vasiliauskienės vardo klasės stendus ir aplankus, pasigrožėję 2-o aukšto koridoriuje eksponuojamais dar dviem abiturientų darbais  - I.Nainytės „Mano jausmai“ ir D.Šlevinskio „Gimtinės peizažas“ – svečiai pasuko į „Padubysio kronikų“ naujo numerio pristatymą ir tautodailininkės Almos Stugienės karpinių parodos atidarymą. A.Stugienė atpažino savo namą, nutapytą abituriento Deivido Šlevinskio paveiksle. Ir A.Stugienė, ir dr.A.Vasiliauskienė įsiamžino su darbų autoriais abiturientais.

Apie Gretos Baniulytės piešinį ant stiklo „Draugystės medis“ skaitykite dienraštyje „Šiaulių kraštas“.

jurate9jurate8juratei

IVg klasės vadovė Jūratė Formanskė