Lapkričio 16 dieną visoje Lietuvoje įvairiose švietimo įstaigose buvo minima Tarptautinė tolerancijos diena. 1995 m. UNESCO paskelbė lapkričio 16-ąją Tarptautine tolerancijos diena, ir kasmet ją mini daugelis demokratinių valstybių, o nuo 2003 metų ją paminėti Lietuvoje kviečia Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.

DSC08878 1Tarptautinė tolerancijos diena Lietuvoje minima jau keturioliktus metus. Šios dienos paminėjimui kasmet pasiūlomas vis kitoks simbolis. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – PAUKŠTIS. Pasirinktas simbolis tolerancijos temą skatina plėtoti pasitelkus pavyzdžius iš gamtos, žmonių gyvenimo, istorijos bei artimiausios, kiekvieną žmogų supančios aplinkos.

Mūsų mokyklos mokiniai su klasių vadovais bei dalykų mokytojais pokalbiams ir diskusijoms apie toleranciją skyrė nemažai dėmesio. Bazilionų mokykloje tais „Tolerancijos paukšteliais“ buvo pradinių klasių mokinukai, „paskraidę“ po mokyklą ir mokytojus bei mokinius papuošę jų pačių padarytomis spalvingomis apyrankėmis su užrašu „Aš tolerantiškas“.

Anglų kalbos pamokų metu mokytoja J.Formanskė nemažą dėmesį skyrė diskusijoms apie toleranciją rasiniu, socialiniu, lytiniu bei kitais aspektais. Mokiniai išsakė savo mintis apie tuos „paukščius“, kurie „išskrenda“ į kitas šalis, t.y. emigruoja, apie pabėgėlius, pagalbą jiems, bei kitas socialines problemas. Ypač aktyviai savo nuomonę reiškė aštuntokai ir šeštokai.

Seniūnų taryba, vadovaujama mokytojos R.Mažunavičienės, inicijavo anketinę apklausą ,,Patyčios“, kurią organizuoti padėjo mokytoja E.Stočkuvienė. Rezultatai bus aptarti mokinių tėvų susirinkime, klasių valandėlių metu.

6 klasės mokiniai lietuvių kalbos pamokos metu kūrė viešąsias kalbas ,,Mokinių tarpusavio santykiai. Kas padeda kurti šiltus tarpusavio santykius“. Mokiniai analizavo klasės mikroklimatą, savo elgesį, pasidžiaugė L.Bartkutės sakiniu, pretenduojančiu tapti sentencija: ,,Jei pats nenorėsi, šiltų santykių su kitais neturėsi“. Mokinius šiai veiklai paskatino mokytoja I.Vaičiulienė.

Tolerantiškumo mokymui yra skiriamas labai didelis dėmesys visų renginių, susitikimų metu, dirbant pamokose grupėmis bei poromis, ruošiantis pasirodymams. Tolerantiškumui bus skiriamas dėmesys ir „Naktinių skaitymų“ metu lapkričio 18 dieną.

Šią savaitę su mokiniais bei jų tėveliais bus aptariama, ką reiškia žodis tolerancija, kodėl ši sąvoka reikšminga mūsų visuomenėje ne tik kalbant apie praeitį, bet ir analizuojant dabartį. Žodis tolerancija yra aktualus šiandien ir tikrai išliks aktualus ir ateityje.

J.Formanskė