2018 m. gegužės 23 d. Lietuvos nacionaliniame muziejuje vyko XXIV-oji Nacionalinė mokinių ir jaunimo kraštotyros konferencija, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti bei kraštotyros darbų paroda.
Baigiamajam ekspedicijos etapui, kraštotyros konferencijai, buvo pristatyti 74 kraštotyros darbai, respublikos jaunųjų kraštotyrininkų ir mokytojų atlikti 2016–2018 metais.
         Darbus pateikė mokiniai ir mokytojai iš 42 bendrojo lavinimo mokyklų. Parodoje – ir Bazilionų MDC mokytojos, „Jaunųjų metraštininkų“ neformaliojo ugdymo būrelio vadovės Jūratės Formanskės darbas „Bazilionų krašto kriaučiai“.
        Šis darbas buvo eksponuojamas kraštotyros darbų parodoje 2017 m. gruodžio 5 dieną organizuotoje Šiaulių rajono kraštotyrininkų pagerbimo šventėje, skirtoje Reformacijos 500 metų sukakčiai. Mokytojos J.Formanskės darbas buvo apdovanotas kaip vienas geriausių, išskirtiniausių darbų, jo autorei įteikta padėka.
       Kraštotyrinius darbus Vilniuje vertino L.Klimka, I.Seliukaitė, O.Mastianica-Stankevič, A.Ščiukaitis ir Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto etnologė Gražina Kadžytė, kuri recenzavo J.Formanskės „Bazilionų krašto kriaučius“. Įvertinus šį kraštotyros darbą labai gerai, mokytojai Jūratei Formanskei buvo skirta viena ir keturių I-ųjų vietų bei apdovanojimas.
       Lietuvos kraštotyros draugijos organizuotose mokinių ir suaugusiųjų konferencijoje „Kraštotyros judėjimo šimto metų istorija: reikšmė ir ateities perspektyvos“ dalyvavo apie120 dalyvių. Jų tarpe – nemažas būrelis iš Šiaulių miesto ir rajono, kurių kraštotyrinė veikla Lietuvoje vertinama geriausiai. Mokiniai bei mokytojai, kraštotyrininkai turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos Nacionalinio muziejaus ekspozicijomis, dalyvauti edukacinėse išvykose į valdovų rūmus bei Signatarų namus.
                                                                                                                                J.Formanskė

1. Paroda     4. Apdovanojimai