Kaip ir kasmet, paskutinį vasario mėnesio penktadienį, Bazilionų mokykloje vyko abiturientų Šimtadienis. Renginio metu dvyliktokai keliavo aplink pasaulį kruiziniu laivu „Geluva“. Jiems buvo suteikta galimybė pabuvoti šalčiausiame pasaulio žemyne – Antarktidoje ir pabendrauti su pingvinais. Abiturientai taip pat aplankė Australiją bei visiems padėjo susipažinti su šiuo žemynu. Graikijoje visi linksmi ir laimingi šoko sirtakį, o Italijoje kūrė nepakartojamus statinius, savo grožiu neprilygstančius jokiems architektų kūriniams. Kelionės aplink pasaulį metu paskanavo japoniškų gėrybių ir įminė japonų abėcėlės paslaptis. Kruiziniu laineriu abiturientai nukeliavo į salą, kuri nepažymėta jokiame žemėlapyje, bet į kurią norėtų grįžti kiekvienas žmogus. Tai vaikystės sala. Joje dvyliktokai ir jų pirmoji mokytoja prisiminė, kaip šioje saloje saugu, šilta ir ramu. Grįžus atgal į Lietuvą, abiturientams buvo įteikti bilietai 100 dienų kruizui į mokslo ir pažinimo šalį. Prisiminimui iš kelionės vienuoliktokai dovanojo abiturientams vitaminų, kurie pagerina smegenų veiklą, nuramina nervus, pakelia nuotaiką ir padeda egzaminų metu. Taip pat buvo įteiktas ir Šimtadienio kalendorius – svajonių sala su 100 šalių vėliavomis ir tiek pat linkėjimų, kad visos abiturientų svajonės išsipildytų. Renginio pabaigoje visi šventės dalyviai kartu su dvyliktokais sudainavo dainą „Iš taško A“.

IIIg. klasės mokinė Iveta Rimaitė

Nuotraukų galerija