2017 m. gruodžio 11 dieną penktokai ir šeštokai turėjo galimybę vykti į Šiaulių miestą ir dalyvauti edukacinėje programoje „Kalėdiniai Šiauliai“. Edukacinę išvyką savo auklėtiniams organizavo šių klasių vadovės J.Formanskė ir J.Aksenavičienė.
       Su Šiaulių miesto istorija, architektūra, žymiais žmonėmis bazilioniškiams padėjo susipažinti Šiaulių turizmo informacijos centro gidas. Kelionė Kalėdų laukimu alsuojančiomis gatvėmis prasidėjo centrinėje Šiaulių miesto gatvėje. Afišos, skulptūros, pastatai – visa tai traukė mokinių ir mokytojų dėmesį, tačiau visus labiausiai žavėjo Kalėdinės miesto dekoracijos, didžiulėmis geltonomis Kalėdinėmis žvaigždėmis švytinti centinė miesto eglė, prie kurios gidas mus pavaišino saldainiais. Žvarbus oras nesutrukdė pasivaikščiojimams po miesto centrą, užsukant į P.Višinskio aikštę, suskaičiuojant „Valerijono“ vaistinės stogais vaikščiojančius katinus, užsukant į Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą bei žvelgiant į jos sieną su saulės laikrodžiu. Bandėme net jaučio širdies plakimą išgirsti po katedros grindiniu... Kelionės maršrutas suko link senųjų miesto kapinių, saugančių legendas ir šimtametes paslaptis. Toliau – Saulės laikrodžio aikštė su S.Kuzmos skulptūra „Šaulys“ . Klausėmės istorijų, ieškojome saulės laikrodžio skaičių... Galutinis edukacinės kelionės tikslas – prie Talkšos ežero mus pasitikusi didžiulė V.Purono skulptūra „Geležinė lapė“ ir energetinis labirintas.
     Kupini geros energijos, įveikę akmenų labirintą, pasivaikščioję ežero pakrante ir pačiūžinėję apledėjusiais takais, besidalindami kelionės įspūdžiais, mažieji keliautojai pasuko atgal link Bazilionų.
                                                                                                                                     5 klasės vadovė J.Formanskė