Kaip ir kasmet, anglų kalbos mokytoja Jūratė Formanskė tęsia projektinę veiklą, skirtą Europos kalbų dienai paminėti. Šios veiklos tikslas – skatinti išsaugoti turtingą Europos kalbinę ir kultūrinę įvairovę, skatinti mokytis kalbų visą gyvenimą, plėtojant mokinių meninę kultūrą ir saviraišką, ugdyti jų pilietinę ir kūrybinę iniciatyvą, padėti atskleisti mokinių individualybę, dirbant grupėje.
    2018-09-26 mokinai, vadovaujami mokytojos J.Formanskės dalyvavo Šiaulių rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų 6-9 klasių mokinių Europos kalbų dienoje „Mes – Europos dalis“, kuri vyko VšĮ Kuršėnų politechnikos mokykloje.
     Monika Valiulytė (6 kl.), Adelė Pniauskaitė (7 kl.), Akvilė Perminaitė (8 kl.), Liepa Bartkutė (8 kl.), Rugilė Venckutė (8 kl.) ir Andželika Vileikytė (8 kl.) prieš renginį susipažino su Kuršėnų politechnikos mokykloje ruošiamomis specialybėmis, moksleivių praktine veikla, lankėsi įvairiuose kabinetuose. Įvairių rungčių metu mergaitės atsakinėjo į viktorinų klausimus, dėliojo žodžius įvairiomis kalbomis, spėliojo, kuria kalba atliekamas muzikinis kūrinys, įvardijo žymius įvairių Europos šalių objektus, žymius žmones. Bazilioniškės gavo nominaciją „Už plastinės raiškos priemonių komponavimą kuriant plakatą“, nes jų kūrybinis darbas (piešinys) tai puikiai atspindėjo.
     Po draugiško „Sirtakio“, kurį drauge su šokių mokytoju L.Laureckiu mokėsi atlikti komandos iš 10 rajono mokyklų, dalyvius apdovanojo Kuršėnų PM direktorė R.Rupšienė ir kiti renginio organizatoriai. Bazilionų komanda buvo nominuota kaip „patys tikriausi europiečiai“.
Mokiniai šventinio renginio metu įgytas žinias ir įgūdžius panaudojo rugsėjo 26, minint Europos kalbų dieną mokykloje. Anglų kalbų pamokų metu buvo atsakinėjama į viktorinų klausimus, žaidžiami kūrybiniai žaidimai, dalijamasi patirtimi, diskutuojama.
      Anglų k. kabinetą ir mokyklos II aukšto fojė nuspalvino informatyvūs stendiniai pranešimai apie Europos kalbas. Segtuvuose buvo pristatoma medžiaga apie ilgalaikę projektinę veiklą mokykloje, skirtą Europos kalbų dienai. Informaciją apie Europos kalbas padėjo parengti lietuvių k. mokytojas A.Lukošius.
                                                                                                                            Anglų k. mokytoja Jūratė Formanskė