2018 m. rugsėjo 26 d. 8 klasės mokiniai su mokytojomis L.Perminiene ir E. Lopetiene lankėsi Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, kuriame buvo atidaryta Šiaulių rajono dailės ir technologijų mokytojų 8-oji kūrybos paroda „Nešu šviesą su savimi“. Čia vyko dailės pamoka netradicinėje aplinkoje. Mokiniai turėjo galimybę stebėti, atrasti tapybos, grafikos, skulptūros, tekstilės, keramikos ir konceptualius darbus, juos apibūdinti, užrašyti savo mintis ir pastebėjimus.
     Aplankę parodą aštuntokai vyko į Šiaulių universiteto botanikos sodą, kuriame botaninių kolekcijų kuratorė Virginija Aleknienė pravedė edukacinį užsiėmimą „ Džiuginantį sodą kuriu pats – sėju, dauginu, auginu“. Mokiniai susipažino su augalų vegetatyviniu dauginimu, įvairiais substratais augalų dauginimui, sėklų įvairove. Aštuntokai turėjo galimybę klonuoti kaktusus arba šilokus ir pasodintus augalus parsivežė namo, kad patys galėtų toliau jais rūpintis. Netradicinė pamoka baigėsi ekskursija po botanikos sodą.
     Kita išvykos stotelė buvo Stasio Gliaudžio gamtos muziejus. Muziejuje sukaupta daugiau kaip 4000 gyvosios gamtos eksponatų. Muziejaus darbuotoja Žydrūnė Valainytė supažindino su eksponuojamais gyvūnijos pasaulio atstovais, papasakojo daug įdomių dalykų apie žinduolius, paukščius, voragyvius, vėžiagyvius, vabzdžius.

Mokytoja Laima Perminienė

Bazilionų  mokykla- daugiafunkcis centras nuotrauka.    Bazilionų  mokykla- daugiafunkcis centras nuotrauka.