PK 17 viršelis  PK 17 turinys 001 "Padubysio kronikos" 2021 m. 2(17)

,,Dubysa, vienijanti gamtą, kultūrą ir žmones“ – taip prasideda istorijos ir kultūros žurnalo ,,Padubysio kronikos“ 2016 -2(7) numeris, kurio pristatymas įvyko sausio 20 d. Bazilionų mokykloje-daugiafunkciame centre. Įvadinio straipsnio autorė Šiaulių krašto žurnalistė R. Žadeikytė, moderavusi pokalbį prie apskrito stalo, kelia klausimą: ,,Kodėl regioniniai parkai svarbūs ,,Padubysio kronikų“ žurnalui, o žurnalas gali būti svarbus regioniniams parkams?“ Į šiuos klausimus skaitytojai ras atsakymus skaitydami E.Skrupskelio, Romualdo Ozolo paramos fondo direktoriaus , R.Tamulaičio, Kurtuvėnų regioninio parko direktoriaus, ir kitų žinomų žmonių išsakytas mintis. Ir galbūt neateis toks laikas, kai vaikai gamtą pažins tik ,, <...> per kompiuterio ar telefono ekraną...“, o važiuodami traukiniu ar automobiliu gal vis tik pažvelgs ir pro langą, pakėlę akis nuo mobiliojo telefono.

Renginio organizatorius ir moderatorius Bazilionų mokyklos-daugiafunkcio centro direktorius R.Gorys pasidžiaugė intelektualia ir prasminga straipsnių gausa, nemažu būriu karšto istorija, gamta besidominčių žmonių dalyvavimu.

Romualdo Ozolo paramos fondo direktorius E. Skrupskelis įteikė bronzinę skulptūrėlę nuolatiniam straipsnių apie gamtą autoriui V. Lopetai, o mokyklai atvežė daug vaikiškų knygų, kurias dovanojo UAB ,,Petro ofsetas“.

Kitas svarbus įvykis – dailininko Raimondo Trušio tapybos darbų paroda Bazilionų mokykloje-daugiafunkciame centre. Autorius pristatė savo parodos darbus, atskleidė idėjų gimimo ir realizavimo ypatumus.

DSC06438   DSC06469

DSC06501            DSC06622

Nuotraukų galerija.

Bazilionų mokykloje-daugiafunkciame centre gruodžio 15 d. buvo pristatyti du svarbūs kultūrai, istorijai, žmonėms leidiniai: Romualdo Ozolo romanas ,,Pradžių knyga” bei istorijos ir kultūros žurnalo ,,Padubysio kronikos” 2015 2 (5).
      Sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorius Rimantas Gorys. Kalbėjo R.Ozolo paramos fondo direktorius Eugenijus Skrupskelis,filosofas, Valstybinės Jono Basanavičiaus premijos laureatas Vaclovas Bagdonavičius, Nepriklausomybės akto signataras, filosofas, profesorius Bronislovas Genzelis.
      Romano ,,Pradžių knyga” leidėjų žodžiai: ,, <…> knyga liko tokia, kokią ją spėjo ir kiek spėjo parengti Autorius. Liko du skirtingos apimties skyriai, nors buvo galvota apie kitokį knygos suskirstymą. Liko kai kurie fragmentai – itin saviti, pabrėžtinai ,,ozoliški”, tačiau nesant galimybės pasitarti su Autoriumi, redakcinė invazija atrodė nepriimtina”.
     10 klasės mokinys Andrius Jokubauskas susirinkusiems perskaitė romano ištrauką. Savo įžvalgomis, patirtais įspūdžiais, emocijomis pasidalino etikos mokytoja metodininkė Daiva Valančienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Vaičiulienė , turėjusios galimybę perskaityti knygą.
    Žurnalo ,,Padubysio kronikos” (2015 2 (5) redaktorius profesoriusVytenis Rimkus, istorikas, žurnalo mokslinis redaktorius profesorius Arūnas Gumuliauskas apibendrino nuveiktus darbus, pasidžiaugė straipsnių įvairove ir gausa. Žurnalas suskirstytas į rubrikas, jas pristatė vienas iš autorių: ,,Šiandien” – Zenonas Sabalys, bankininkas, visuomenės veikėjas, ,,Istorijos eskizai” – Birutė Salatkienė, archeologė, mokslų daktarė, ,,Prisiminimai” – Rimantas Gorys, Bazilionų mokyklos-daugiafunkcio centro direktorius, Dominyka Stanaitytė, IV g. klasės mokinė, ,,Susitikimai” – Vidmantas Lopeta, Kurtuvėnų regioninio parko vyriausias ekologas, ,, Dokumentai” – Virginija Šiukšienė, Šiaulių ,,Aušros” muziejaus direktorė, ,,Iš praeities spaudos” – Giedrius Gaidamavičius, ŠU istorijos katedra.
    Renginyje dalyvavo R.Ozolo sesuo Virginija Vida Ozolaitė, Stasys Tumėnas, kalbininkas, mokslų daktaras, Šiaulių miesto mero pavaduotojas, Juozas Vasiliauskas, Gruzdžių gimnazijos direktorius, Rimas Budraitis, Šiaulių miesto J.Janonio gimnazijos direktorius, Irena Vasinauskaitė, rašytoja, Martynas Joniškis, Algimantas Puklevičius, pirmosios abiturientų laidos atstovai, Pranas Bilotas R.Ozolo draugas, kaimynas, dalyvavo mokyklos, miestelio bendruomenės nariai. Renginio metu Vanda Sukarevičienė, daininkė nuo Pašiaušės, atliko adventines giesmes.
                                                                                                                         Irena Vaičiulienė

Gruodžio 5 d. Bazilionų mokyklos –daugiafunkcio centro bendruomenė pakvietė visus, besidominčius savo karšto kultūra ir istorija, dalyvauti ,,Padubysio kronikų“ trečiojo numerio pristatyme.

Skaityti daugiau: "Padubysio kronikų" trečiojo numerio pristatymas

Kvietimas Kronikos 3