2016 m. rugsėjo 27 dieną Šiaulių r. Meškuičių gimnazijoje vyko renginys “Mokykis kalbų, kad atrastum naują pasaulį”, skirtas Europos kalbų dienai paminėti. Į renginį susirinko 8-ios rajono bendrojo lavinimo mokyklų 6-9 klasių mokinių komandos iš Bazilionų mokyklos-daugiafunkcinio centro, Gilvyčių, Naisių ir Kuršėnų St.Anglickio mokyklų bei Kuršėnų L.Ivinskio ir Meškuičių gimnazijų.

DSC04163

Mūsų mokyklą atstovavo net dvi komandos: berniukų „JDJB“ (Gabrielius Kaminskas ir Dovidas Maračiauskas - 8 kl., Jovilas Bartkus ir Benas Jankus – 9 kl.) ir mergaičių „BAZ-Team“ (Audronė Bagūnaitė – 8 kl., Akvilė Perminaitė – 6 kl., Austėja Marcinkevičiūtė ir Kristina Calkutė – 9 kl.). Mokinius konkursui ruošė anglų kalbos mokytoja Jūratė Formanskė.
Mokiniai nesivaržė dėl prizinių vietų ar diplomų, bet kartu puošė “Kalbų medį”, stengėsi kuo daugiau sužinoti apie Europos kalbas, vieni iš kitų išmokti pasisveikinti ir prisistatyti įvairiausiomis kalbomis, atsakyti į renginio vedančiosios klausimus įvairiomis kalbomis.
Dalyviams taip pat reikėjo atpažinti įvairias europos kalbas, rusiškai ir angliškai parašytus pasakų ar filmų herojus, prisiminti lietuvių bei anglų patarles, paaiškinti lietuviškų frazeologizmų reikšmes. Kai kuriose rungtyse geriau sekėsi bazilioniškių berniukų komandai, o kai kur sumanesnės buvo mergaitės.
Lydintiems mokytojams taip pat buvo galimybė pasitikrinti savo žinias, atsakinėti į pateikiamus klausimus.
Mokiniai kartu žaidė žaidimą vokiečių kalba, dainavo angliškai, rusiškai ir latviškai, pramoko šokti graikų “Sirtakį” ir latvių liaudies šokį “Gaujos kazokai”.
Bendraudami ir bendradarbiaudami mokiniai pasitikrino savo žinias, patobulino komunikacinius įgūdžius, praplėtė savo žodyną ir turbūt daugelis panoro dar atkakliau mokytis kalbų, kad atrastų naują pasaulį.
Bazilioniškiai šių metų patirtį ir įgūdžius ketina panaudoti ruošdamiesi kitų metų EKD paminėjimui mokykloje.

DSC04151

IMG 7938IMG 7945Jūratė Formanskė