Lapkričio 9-ąją šeši Bazilionų mokyklos mokiniai, lydimi juos konkursui ruošusios anglų kalbos mokytojos Jūratės Formanskės, vyko į Gruzdžių gimnazijos anglų kalbos mokytojų organizuotą Šiaulių rajono 5-8 klasių mokinių raiškiojo skaitymo anglų kalba konkursą „Time for Poems“. Konkurso tikslas – skatinti mokinius domėtis poezija originalo (anglų) kalba, suteikti mokiniams galimybę praktiškai pritaikyti deklamavimo įgūdžius, ugdyti mokinių kūrybiškumą bei puoselėti mokinių meninio žodžio suvokimą ir raišką.

DSC05074 1DSC05092

Konkursas vyko Gruzdžių A.Griciaus bibliotekoje. Eiles (ne trumpesnes nei 10 eilučių) pirmiausia angliškai deklamavo 5-6 klasių moksleiviai. Bazilioniškių pasirodymą pradėjo šeštokai Lukas Janiulis, Darius Pniauskas, Rugilė Venckutė ir Akvilė Perminaitė. Po mažųjų skaitovų atėjo eilė ir vyresniesiems, kurių tarpe ir mūsų mokyklos atstovai – Audronė Bagūnaitė bei Gabrielius Kaminskas. Mokiniai deklamavo, o komisijos dirbo. Ir tikrai nebuvo lengva išrinkti pačius geriausius skaitovus, nes jų nemažai buvo abiejose amžiaus grupėse.

Kol komisijos sumavo rezultatus, mokiniai pasivaišino ir prie arbatos puodelio pasidalijo įspūdžiais tarpusavyje bei su juos konkursui ruošusiais mokytojais. A.Griciaus bibliotekininkė J.Jasiškytė pasiūlė užsiimti netradicine veikla – piešti ant smėlio, naudojantis spalvų gama. J.Formanskė savo mokinukams pasiūlė „iliustruoti“ deklamuotus eilėraščius.

Po to atėjo metas išgirsti rezultatus. Konkurso organizatoriai padėkojo visiems dalyviams bei juos ruošusiems mokytojams, įteikė padėkas ir paskelbė nugalėtojus, kuriems diplomai bus įteikti mokslo metų pabaigoje, renginio „Žvaigždės ir žvaigždutės“ metu. Pasidžiaugėme visų mokinių meniniais gebėjimais, tačiau labiausiai – aštuntoko Gabrieliaus Kaminsko iškovota 2-ąją vieta 7-8 klasių dalyvių tarpe. Gabrielius prieš porą metų liko antras, o Audronė buvo nugalėtoja, šiais metais pasisekė tik jam, Audronė liko greta nugalėtojų. Džiugu, kad labai arti prizininkų liko šeštokė Akvilė Perminaitė, įdėjusi labai daug pastangų, besiruošdama raiškiojo skaitymo anglų kalba konkursui.

Įgiję daug patirties bei kupini gerų įspūdžių, šeštokai lauks kito konkurso, o juos ruošusi anglų kalbos mokytoja J.Formanskė ieškos naujų talentų.

Collage Fotor11 09 FotorDSC05055DSC05068DSC05107

J.Formanskė