Gruodžio 6 dieną Bazilionų MDC 7 ir 8 klasių mokiniai dalyvavo kultūros paso paslaugų renginyje Šiaulių „Aušros“ muziejuje. Į edukacinę programą „Šviesos laboratorija“ pakvietė Fotografijos muziejus. Mokiniai susipažino su ilgamete pastato istorija, dabartinėmis ekspozicijomis. Tačiau daugiausia dėmesio buvo skirta senųjų fotoaparatų pristatymui bei nuotraukų negatyvų ryškinimui. Mokiniai save fotografavo naudodami pačius paprasčiausius fotoaparatus – dėžutes su jose patalpintu fotopopieriumi. Nors sudėtinga buvo išsėdėti ryškioje lempų šviesoje pusantros minutės, tačiau rezultatas, kurį gavo patys išryškinę negatyvus – stebino. Vaizdą buvo galima pamatyti tik pritaikius šiuolaikines technologijas – programėles išmaniuosiuose telefonuose.
    Dar viena netradicinė pamoka vyko kūrybinėse dirbtuvėse „Provanso svajos“. Mokiniai iš polimerinio modelino modeliavo ir pasigamino raktų pakabukus. Džiugino mokinių kūrybiškumas, atsiskleidę meniniai gebėjimai. Aplankyta ir atsinaujinusi Šiaulių miesto aikštė su gražuole Kalėdine egle, dekoracijomis.
                                                                                                                                         Mokytoja J.Formanskė