2015-04-10 Bazilionų mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai dalyvavo visuotinėje atvirų durų dienoje tėvų darbovietėse. Šį renginį inicijavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Tėveliai pasikvietė vaikus į savo darbovietes, suteikė jiems galimybę susipažinti su profesijų įvairove savo darbo aplinkoje, organizavo aktyvias profesijų ir karjeros galimybių pažinimo veiklas.

Projekte „Šok į tėvų klumpes" dalyvavo net keturiasdešimt trys 5-11 kl. mokiniai.

Penktokai su klasės vadove Daiva Valančiene vyko į „Sraigių ūkį". Visus šiltai priėmė ir papasakojo apie sraigių auginimą Armino Medeckio tėveliai. Tai raminantis ir įdomus darbas, tačiau reikalaujantis kantrybės ir kruopštumo. Prieš pradedant tokį verslą visada reikia aptarti, kur ir kada bus galima priduoti savo sraigių derlių.

sraiges1

sraiges

sraiges4

10 klasės mokiniai ir klasės vadovė Daina Augaitienė vyko į Bazilionų Žemės ūkio bendrovę. Ten susipažino su vykdoma veikla, darbo aplinka, tėvų profesijomis (ūkininko, traktoristo, pagalbinio darbininko, buhalterio ir kt.), karjeros galimybėmis.

bendrove

bendrove4bendrove7

Renginių vedėju buvo šeštokas Liutauras Valius. Jam patikėta užduotis – paruošti gimtadienio, kuris vyks prekybos ir pramogų centre „Akropolis", scenarijų. Septintokai Austėja Marcinkevičiūtė ir Benas Jankus „pasimatavo" renginių vedėjo profesiją. Mokiniai Bazilionų kultūros namuose atidarė rankdarbių parodą, pristatė miestelio bendruomenės narių karpinius, mezginius, nėrinius ir kitus dirbinius. Maziliauskas Martynas, Baniulytė Inesa ir Calkutė Kristina vedė netradicinę pamoką: margino kiaušinius, mokino pradinukus piešti marmuro technika.

renginiuv

renginiu verenginiu vederenginiu vrenginiu vedejBroliai Paulius (6kl.), Kajus (8 kl.) ir Deividas (11 kl.) Šlevinskiai penktadienį buvo apsaugos darbuotojai. Jie tvarkė aplinką ir saugojo Šiaulių jaunųjų turistų centro vaikų poilsio ir užimtumo stovyklą „Tauras".

slevinskis1

slevinskis4

Kliminskis Mantas (7 kl.) domėjosi žvėrelių auginimo verslu. Mokėsi, kaip laikyti, kaip ir kuo šerti kailinius žvėrelius audines.

mantas

mantas2

mantas4

Mokykloje ūkvedžio profesiją rinkosi devintokai Baranauskis Dominykas ir Janulis Mantas. Mokiniai prižiūrėjo klases, sutvirtino kėdes bei suolus fizikos ir anglų k. kabinetuose.

DSC00475

DSC00477

Miškininkais tapo šeštokai Gylys Lukas ir Klusas Paulius. Puidokas Karolis (9 kl.) padėjo tėčiui remontuoti traktorių, Kučinskas Justinas (6 kl.) buvo suvirintojo padėjėjas, Bilius Kajus(6 kl.) – pagalbinis žemės ūkio darbininkas, Lučinskas Donatas (6 kl.) klojo plyteles, atliko smulkų remontą, apdailą. Viktorija Keraitė (9 kl.) mokėsi seselės profesijos, o Aušrinė Juškevičiūtė (9 kl.) buvo siuvėja – sukirpėja.

Bartkus Jovilas (7 kl.) tapo medžio darbų meistru. Kartu su tėčiu atliko užsakymą: restauravo senas duris. Šis darbas mokiniui labai patiko, tad tėčiui padėti vyko ne vieną dieną.

jovilas

jovilas1Vėliau vyko atvirų durų dienos tėvų darbovietėse aptarimas ir pasidalinimas įspūdžiais. Dvylika moksleivių teigė, kad jų „pasimatuotos" profesijos labai įdomios ir jie mokytųsi iš savo tėvelių, rinktųsi tokį pat darbą.

Dėkojame tėveliams, mokiniams už dalyvavimą projekte „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme (I etapas)". Dėkojame Bazilionų mokyklos direktoriui Rimantui Goriui už sudarytas sąlygas ir palaikymą dalyvaujant ugdymo karjerai renginiuose. Dėkojame profesinio veiklinimo organizatorei Elmyrai Damonskienei už pagalbą organizuojant ugdymo karjerai veiklas ir linkime tolimesnio bendradarbiavimo.

Ugdymo karjerai koordinatorė Laima Perminienė