Sausio 31 dieną buvo minimos Nepriklausomybės Akto signataro, filosofo Romualdo Ozolo 80-osios gimimo metinės. 2019 – tuosius Ozolo metais paskelbė jo lankyta Bazilionų mokykla. Šią žinią buvo galima išgirsti LRT rodytame reportaže „Romualdo Ozolo palikimas – jo vaikystės mokykloje“.

Mokyklos direktorius Rimantas Gorys vyko į Lietuvos Respublikos Seimą, kur Istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje vyko konferencija „Romualdas Ozolas - valstybės kūrėjas“. Mokykloje apie Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarą ir mažiems ir dideliems pasakojo 8 kl. mokiniai Akvilė Perminaitė ir Lukas Janiulis. Mokiniai pasidžiaugė dovanota gausia biblioteka, išleistu romanu „Pradžių knyga“ ir jau 11 istorijos ir kultūros žurnalo „Padubysio kronikos“ numeriu. Viena iš dovanų tėviškės mokyklai – lagaminėlis, kuriame sukauptos Romualdo Ozolo rašymo priemonės.

IV g. klasės mokinys Karolis Šimkus pristatė dailės egzamino kūrybinį darbą, kuriame, ieškodamas temos, rėmėsi kūrėjo, fotografo Romualdo Ozolo asmenybe. Mokytojos Laima Perminienė ir Jūratė Formanskė į informacinį centrą ir anglų kalbos kabinetą kvietė žiūrėti reportažus apie Romualdą Ozolą, tiesioginę transliaciją iš Lietuvos Respublikos Seimo.

Mokytoja Laima Perminienė

6    8