„Tautiška giesme“ Bazilionų mokyklos-daugiafunkcio centro salėje buvo pradėtas Vasario 16-osios minėjimas. Šventėje dalyvavo Lieporių , Šakynos ir Bazilionų bendruomenės žmonės.
             Svečiams Bazilionų MDC direktorius Rimantas Gorys surengė ekskursiją po mokyklos edukacines erdves, supažindindamas su gausiu Romualdo Ozolo palikimu, skirtu mokyklai, kurią pats baigė 1957 m. Direktorius papasakojo apie mokykloje organizuojamas veiklas, susijusias su Romualdo Ozolo vardo įamžinimu.
            Susirinkusiems prof. Vyt. Rimkaus salėje Bazilionų mėgėjų teatro skaitovai, vadovaujami režisierės Birutės Sinkevičienės, dovanojo literatūrinę-muzikinę kompoziciją „Ieškodami žmogaus“. Ji skirta Tėvui Stanislovui, kuris, kaip ir Lietuva, 2019-aisiais būtų šventęs 101-ąjį gimtadienį. Mokytojų D. Valančienės, J. Formanskės, A. Marcinkevičiaus ir kitų skaitovų lūpose skambėjo prasmingi paties Tėvo Stanislovo žodžiai, prisiminimai apie jį, R.M.Rilkės eilės, sveikinimai ir palinkėjimai Lietuvos žmonėms.
            Raimondas Sinkevičius ir buvusi Bazilionų MDC moksleivė Audronė Bagūnaitė džiugino dainomis apie Lietuvą, gimtinę, tėviškę – dainomis, kurias atlikėjai skyrė Lietuvos šimtmečiui. Melodingi muzikos ritmai bendruomenių narius pakvietė ir šokiui, ir bendrai dainai.
            Po šventinės dalies salėje, dainos ir diskusijos tęsėsi prie apskritojo stalo mokyklos informaciniame centre. Lieporių bendruomenės nariai pasidalijo emocijomis, kurias jiems kėlė Vasario 16-osios šventimas šiais ir praėjusiais metais Šiauliuose, prisiminimais apie Romualdą Ozolą. St.Šalkauskas papasakojo apie Šakynos krašto vietoves, susietas su Tėvo Stanislovo veikla. Direktorius R.Gorys pateikė iki šiol nepublikuotos medžiagos iš Romualdo Ozolo kūrybos. Prisiminimais pasidalino ir kiti renginio dalyviai. Mokytojos D.Valančienės lūpose suskambo ištraukos iš jo atsiminimų apie tėviškės kraštą...
Po šilto ir atviro bendravimo, įsiamžinę prie mokyklos bei sutarę tęsti draugystę, svečiai ir bazilioniškiai išsiskirstė.

J.Formanskės, B.Sinkevičienės informacija
                                                                                                    J.Formanskės ir S.Stasiūno nuotraukos

3. R.Gorys pristato netradicines mokyklos erdves    6. R.Gorys pristato R.Ozolo fotografijų parodą

2.R.Ozolo daiktai Atgimimo puslapiai stalas iš Sąjūdžio būstinės    10. Lieporių bendruomenė prie Bazilionų MDC