Edukacinė 4,5 ir 7 klasių mokinių išvyka prasidėjo Šiaulių universiteto bibliotekoje. Moksleivius jų klasių vadovės J.Formanskė ir J.Aksenavičienė pakvietė susipažinti su parodų ekspozicijomis, užsukti į Centų kambarį bei pavartyti pačią didžiausią Lietuvoje išleistą knygą.
        Šiaulių „Rūtoje“ įsikūrusiame Šokolado muziejuje bazilioniškiai išgirdo ir suprato, kaip kakavmedžio sėklos virsta šokoladu, pamatė, kokius saldainius „Rūta“ gamino, kai mokiniai dar nebuvo gimę, kokia įranga tame procese buvo naudojama, kaip atrodė pats šokolado fabrikas. Gidės pasakojimą puikiai papildė ir iliustravo filmas apie „Rūtą“.
Unikali galimybė išbandyti žaidimų įrenginį su didžiuliu liečiamuoju ekranu nei vieno nepaliko abejingu. Tačiau ir čia prireikė puikių rašymo įgūdžių, ne tik reakcijos ar greitumo.
       Šokolado dirbtuvėlėse ir mokiniai, ir juos lydėjusios mokytojos ragavo įvairių rūšių šokolado, pamatė visą šokoladinių saldainių gaminimo procesą. Įdomiausia dalis – savo rankomis pagaminti šokoladiniai saldainiai, kurių užteko ir lauktuvėms namiškiams.
                                                                                                                   Mokytoja J.Formanskė