2019 spalio 1 d. panaudoję kultūros paso paslaugas 8 ir 9 kl. mokiniai vyko į Pasvalio krašto muziejų edukacinį užsiėmimą „Slaptoji lietuviška mokykla“. Buvo pasakojama apie spaudos draudimo laikotarpiu (1864–1904) Lietuvoje veikusias daraktorines (slaptąsias lietuviškas) mokyklas. Supažindinama, kokios buvo mokymosi sąlygos, mokymo priemonės, dėstomi dalykai, kaip dirbo ir gyveno daraktoriai, kokios bausmės grėsdavo mokiniams, išdrįsusiems prakalbėti surusintose valstybinėse mokyklose. Vaikai skaitė to meto slapta gabentas knygas, „graždanka“ spausdintus tekstus, rašė žąsies plunksna, atliko įvairias užduotis ir slėpėsi nuo žandaro. Išvykos tikslas - ugdyti mokinių norą pažinti ir perimti tautos istorinę atmintį.
                                                                                                                Mokytoja Laima Perminienė

pasvalys8    pasvalys6