2019-10-23 mūsų mokykloje įvyko netradicinė atvira 5-10 klasių mokinių literatūros pamoka ,,Vaižgantas – deimančiukų ieškotojas“, skirta paminėti Vaižganto 150-ąsias gimimo metines ir apibendrinti respublikinio poezijos konkurso „Mūsų bočių takais“, skirto Vietovardžių metams paminėti, mokyklinį turą.
      Pamoką vedė lietuvių kalbos mokytojai – Alvydas Lukošius ir Irena Vaičiulienė. Jiems talkino 9 klasės mokinys Lukas Janiulis ir 7 klasės mokinė Monika Valiulytė.
Pirmoje pamokos dalyje visi 5-10 klasių mokiniai, kitų dalykų mokytojai bei tėvai atidžiai klausėsi įvairių pasakojimų apie Vaižgantą, jo kūrybą, išgirdo ištraukų iš rašytojo kūrinių. Pamokos pabaigoje visi mokiniai atliko testą, kuris buvo vertinamas pažymiais.
     Antroje pamokos dalyje savos kūrybos eilėraščius deklamavo ir skaitė 5-7 klasių mokiniai, patekę į antrąjį respublikinio konkurso ,,Mūsų bočių takais“ etapą. Konkursas skirtas vietovardžių metams paminėti.
     Komisijos nuomone, geriausiai sekėsi 6 klasės mokiniams Skaistei Stankevičiūtei bei Lukui Barasnevičiui ir 5 klasės mokinei Gustei Papreckytei. Originalūs, įdomūs eilėraščiai ir 5 klasės.mokinio Simo Papreckio, šeštokės Elijos Tarsevičiūtės, septintokų Aivaro Kavaliausko ir Enrikos Urbonaitės. Jų eilėraščiai taip pat gali dalyvauti respublikiniame ture.
Nebuvo užmiršti ir 3-4 klasių mokiniai, kūrę iliustracijas respublikiniam 1-4 klasių mokinių kūrybinių darbų konkursui ,,Vaižganto kūrybos deimančiukai“, tai Rusnė Mockevičiūtė, Evelina Vasiliauskaitė, Brigita Gečaitė, Artūras Vaškys, Žygimantas Bernotas, Džiugas Petrauskas, Jokūbas Puidokas, Jurinta Šidlauskaitė, Auksė Bekerytė, Ineta Aušbikavičiūtė.
      Mokytojai dėkoja mokiniams, padėjusiems pravesti netradicinę atvirą pamoką. Ačiū!
                                                                                                                                                       Lietuvių k. vyr. mokytojas Alvydas Lukošius